خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
مطا لب د ر کا نو ن تو جه / خبر فو ر ی :
خانه » استان » ۱۱ مدرسه برکت در مناطق زلزلهزده کرمانشاه بهطور رسمی افتتاح شد
11 مدرسه‌ برکت در مناطق زلزله‌زده‌ کرمانشاه به‌طور رسمی افتتاح شد گام خبر: 11 مدرسه برکت از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق زلزله‌زده‌ استان کرمانشاه..

۱۱ مدرسه برکت در مناطق زلزلهزده کرمانشاه بهطور رسمی افتتاح شد

۱۱ مدرسه‌ برکت در مناطق زلزله‌زده‌ کرمانشاه به‌طور رسمی افتتاح شد گام خبر: ۱۱ مدرسه برکت از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق زلزله‌زده‌ استان کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گام خبر علاوه بر یک مدرسه در روستای سفید برگ شهرستان جوانرود، صبح امروز ۱۰ مدرسه و یک مرکز فنی و حرفه‌ای برکت با مجموع ۱۶۰ کلاس درس در شهرستان‌های زلزله‌زده‌ی ثلاث باباجانی، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین، دالاهو و گیلانغرب در استان کرمانشاه به شکل رسمی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

معاونت عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اعلام این خبر، گفت: امروز ۳ مدرسه و یک مرکز فنی و حرفه‌ای در سرپل ذهاب، ۳ مدرسه در ثلاث باباجانی، ۲ مدرسه در قصرشیرین و ۲ مدرسه در شهرهای دالاهو و گیلانغرب افتتاح شد.

محمد مهجوری افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت، برای ساخت این ۱۲ مدرسه، ۲۵۸ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده است.

وی با اشاره به این موضوع که این ۱۰ مدرسه و یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برکت و هم‌چنین مدرسه‌ روستای سفید برگ شهرستان جوانرود، با شروع مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید، پذیرای دانش‌آموزان بودند، تصریح کرد: یکی از این مدارس در سرپل ذهاب، هفته‌ی گذشته و در جریان سفر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استان کرمانشاه افتتاح شد و مابقی نیز امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره‌برداری رسید.

معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: امروز علاوه بر مدارس برکت، یک مرکز فنی و حرفه‌ای نیز در سرپل ذهاب افتتاح شد. برای ساخت این مرکز، بیش از ۱۰ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت هزینه شده است. این مرکز با هدف کمک به ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای جویندگان کار و توسعه‌ اشتغال پایدار در منطقه‌ زلزله‌زده‌ سرپل‌ذهاب در سال رونق تولید و براساس تأکیدات رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در زمینه‌ی مهارت‌آموزی به جوانان و و ایجاد اشتغال در مناطق محروم، توسط این بنیاد احداث شده است.

مهجوری خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ساخت ۲ هزار مدرسه را تا سال ۱۴۰۰ هدف‌گذاری کرده است که بیش از ۶۲ درصد از این تعداد، تکمیل و به‌بهره‌برداری رسیده است. هم‌چنین قرارداد ساخت ۸۲ درصد مدارس، تنظیم و در مرحله‌ ابلاغ یا اجرا قرار دارد.

گفتنی است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت و به منظور محرومیت‌‌زدایی، برقراری عدالت آموزشی و فراهم آوردن فرصت‌های برابر، نهضت مدرسه‌سازی را در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور راه‌اندازی کرده است.

منبع: فارس

انتهای پیام / اخبار مرتبط

  • بهره‌برداری از ۶۲۳ کلاس درس در کرمانشاه از مهر ۹۷ تا مهر ۹۸
  • هزینه مدرسه رفتن چقدر تمام می‌شود؟
  • ساخت ۱۲۳۰ مدرسه در مناطق محروم کشور
  • عکس/ روستایی رویایی در کرمانشاه
  • دستگیری ۹ نفر از عوامل تیراندازی در کرمانشاه
  • ساخت مدرسه روستای "بنجو" تنگستان توسط بانک کشاورزی
  • واژگونی مرگبار تریلر و آمبولانس در پلدختر
  • آتش‌سوزی مرگبار واحد فرآوری مشتقات نفتی در کرمانشاه
  • مدرسه کشتی در رشته فرنگی و آزاد در بوشهر راه‌اندازی شد

کلمات کلیدی کرمانشاه – مدرسه – ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.